2009 Derbi Boulevard 125 4T gallery
2009 Derbi Boulevard 125 4T
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 57.0 x 48.6 mm (2.2 x 1.9 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Air | Compression: | 11.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 115.0 kg (253.5 pounds) |
| Seat height: | 780 mm (30.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,340 mm (52.8 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Rear tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 8.00 litres (2.11 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black, white |
News
-
The way we like to ride the Moto Gima Classic
2015-03-30 03:21:41
A vibrant color and an awesome look, what does it mean? Only one - we deal with the Moto Gima Classic!
Moto Gima Classic model is a classic (sorry for my tautology!) bike from 2010. It features...
Read more...
-
Montesa Cota 315 R, a low-hanging fruit
2015-03-30 03:14:31
The Montesa Cota 315 R is a trial bike from 2001. It was very popular among many different split-levelled riders.
The young riders love it because of how little effort is required to handle and how easy...
Read more...
-
Go wild on the track with Mondial Piega 1000
2015-03-30 03:09:04
Riders go wild with this model, and it is quite understandable! The Mondial Piega 1000 is a bike from 2002 that is not only sporty, but very sleek and refined model.
Young riders love this awesome bike...
Read more...
-
Modenas Ceria 100 explains the vibrant colors
2015-03-30 03:03:32
Modenas sounds like Modernity, and that's quite true in this case. The Modenas Ceria 100 is a scooter from 2011. IT has a single cylinder, four-stroke engine and an automatic, belt transmission.
The Modenas Ceria 100 has...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 American IronHorse Judge
- 2009 American IronHorse Slammer
- 2009 American IronHorse Texas Chopper
- 2009 Aprilia Atlantic 125 i.e.
- 2009 Aprilia Atlantic 250 i.e.
- 2009 Aprilia Atlantic 400 Sprint
- 2009 Aprilia Atlantic 500 Sprint
- 2009 Aprilia Dorsoduro 750
- 2009 Aprilia Dorsoduro 750 ABS
- 2009 Aprilia Mana 850
- 2009 Aprilia Mana 850 ABS
- 2009 Aprilia Mana 850 GT
- 2009 Aprilia MXV 4.5
- 2009 Aprilia Pegaso 650
- 2009 Aprilia Pegaso 650 Factory
- 2009 Aprilia Pegaso 650 Trail
- 2009 Aprilia RS 125
- 2009 Aprilia RS 50
- 2009 Aprilia RSV 1000 R
- 2009 Aprilia RSV 1000 R Factory

