2013 MV Agusta F3 675 gallery
2013 MV Agusta F3 675
TYPE: Sport
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 675.00 ccm (41.19 cubic inches) | Power: | 126 |
| Engine type: | In-line three, four-stroke | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 79.0 x 45.9 mm (3.1 x 1.8 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | 13.0:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 173.0 kg (381.4 pounds) |
| Seat height: | 812 mm (32.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,380 mm (54.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-ZR17 |
| Rear tyre dimensions: | 180/55-ZR17 |
| Front brakes: | Double disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 16.50 litres (4.36 gallons) |
| Color options: | Red/silver, white, black/anthracite |
News
-
MV Agusta Brutale improving efficiency
2015-03-30 15:24:39
The fans of brutal Italian bikes would surely love this MV Agusta Brutale - just look at the brand name!
The MV Agusta Brutale is a naked bike from 2013. The MV Agusta Brutale is valued at $11,998►
Read more...
-
Palmo T150, or what a scooter your pizza delivery man used to drive?
2015-03-30 17:39:37
A comfortable interior with a leathered seat, a protective windshield...what? Are we talking about a scooter or what?
The Palmo T150 is a scooter that was produced and made in 2011. It is sold all over Europe...
Read more...
-
Stars and Stripes and a patriotic Pagsta Choppa
2015-03-30 17:36:02
The Pagsta Choppa is a custom cruiser that was manufactured beginning in 2009. As a custom cruiser, the Pagsta Choppa has so many options for the rider - just look how it can be customized under the patriotic...
Read more...
-
Orion A30E125M, a bright star
2015-03-30 17:29:03
The Orion A30E125M is an Enduro, off road bike that was produced and manufactured in 2008. The Orion A30E125M is one of the most popular among dirt track and bike racers.
It features a single cylinder, four-stroke...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2013
- 2013 Kawasaki VN900 Classic
- 2013 Kawasaki VN900 Classic Special Edition
- 2013 Kawasaki VN900 Custom
- 2013 Kawasaki Vulcan 1700 Classic
- 2013 Kawasaki Vulcan 1700 Nomad
- 2013 Kawasaki Vulcan 1700 Vaquero
- 2013 Kawasaki Vulcan 1700 Voyager
- 2013 Kawasaki Vulcan 1700 Voyager ABS
- 2013 Kawasaki Vulcan 900 Classic
- 2013 Kawasaki Vulcan 900 Classic LT
- 2013 Kawasaki Vulcan 900 Custom
- 2013 Kawasaki W800
- 2013 Kawasaki W800 Special Edition
- 2013 Kawasaki Z1000
- 2013 Kawasaki Z1000 ABS Special Edition
- 2013 Kawasaki Z1000 Special Edition
- 2013 Kawasaki Z1000SX
- 2013 Kawasaki Z800
- 2013 Kawasaki Z800e
- 2013 Kawasaki ZRX1200 DAEG

