2006 Malaguti F15 Firefox Mechatronic gallery
2006 Malaguti F15 Firefox Mechatronic
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 49.00 ccm (2.99 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 2 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | ||
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 96.0 kg (211.6 pounds) |
| Seat height: | 820 mm (32.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,170 mm (46.1 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 120/70-12 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Color options: | Multicolored. |
News
-
Turn Obstacles to Zero with Vintage Malaguti 125 YLC
2015-03-24 01:57:29
Malaguti 125 YLC is built as an enduro bike. Manufactured 1987 in Italy, its popularity has spread amongst off-road enthusiasts since it was first out in the market and works same until now.
As per proven reviews,►
Read more...
-
A Naked bike of Midual Roadster 900
2015-03-30 02:41:57
The Midual Roadster 900 is considered a naked bike. It was first produced and manufactured in 2000 and is still being sold all over the world right now. Many experienced riders like the "overcooled" look of this bike...
Read more...
-
Metisse Desert Racer by Steve The King McQueen
2015-03-30 02:37:14
The Metisse Desert Racer is one of the most classic looking bikes on the market today. It began to be produced and manufactured in 2012 and is still incredibly popular among veteran riders and even newer riders.
...
Read more...
-
The European leader, Megelli 125 m
2015-03-30 02:32:46
The Megelli 125 m was first produced in 2013. It is one of the leading bikes being produced and sold in Europe.
The Megelli 125 m is considered a supermotard and has a single cylinder, two-stroke engine....
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 Moto Guzzi California Vintage
- 2006 Moto Guzzi Griso
- 2006 Moto Guzzi LeMans Nero Corsa
- 2006 Moto Guzzi MGS-01 Corsa
- 2006 Moto Guzzi Nevada Classic 750 IE
- 2006 Moto Guzzi Norge 1200
- 2006 Moto Guzzi V11 Ballabio
- 2006 Moto Guzzi V11 Cafe Sport
- 2006 Moto Guzzi V11 Copa Italia
- 2006 Moto Guzzi V11 Le Mans
- 2006 Moto Guzzi V11 Naked
- 2006 Moto Morini 9 1/2
- 2006 Moto Morini Corsaro 1200
- 2006 Motobi Zinzani 250 6 Tiranti
- 2006 Motorhispania Arena 125 Enduro
- 2006 Motorhispania Arena 125 Pro Racing Supermotard
- 2006 Motorhispania Furia Max Enduro
- 2006 Motorhispania Furia Max Super Motard
- 2006 Motorhispania RX Super Racing
- 2006 Motorhispania Ryz Enduro

