2010 Keeway Electric Flash gallery
2010 Keeway Electric Flash
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | Power: | 1,07 | |
| Engine type: | Electric | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | Automatic | |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 111.0 kg (244.7 pounds) |
| Wheelbase: | 1,250 mm (49.2 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/60-12 |
| Rear tyre dimensions: | 100/60-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | Range 76 km. 4 x 10.5 kg batteries. |
News
-
The efficient scooter Keeway ARN 125
2015-03-23 17:11:13
The Keeway make of the year 2010 is a scooter with 125 cc single cylinder, four stroke engines. This scooter is powerful, has the looks and the comfort that a rider looks for.
It has the option►
Read more...
-
How to become a good driver? Easily with Skyteam ST110!
2015-03-31 01:49:31
The class of minibikes is very suitable for those who have no riding skills even for simple models, however, have an overwhelming desire to sit on a racing motorcycle.
The control of such a bike is much...
Read more...
-
Simson S51 B1-4 still remaining a legend
2015-03-31 01:44:08
The Simson company appeared in 1854 thanks to two brothers, the Simsons. Since 1953 it started manufacturing of a great Simson motorcycles AVO-425 with a four-stroke 250 CC engine and a propeller driven wheel. And since the beginning...
Read more...
-
Shineray XY125-5 is ready to all possible issues on your way
2015-03-31 01:37:32
If you have a desire to run fast across city streets or to make breathtaking jumps, Shineray XY125-5 is your happy choice.
Almost all motorcycles that belong to Enduro class, in fact, constitute a light bike with...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Vespa GTV 250
- 2010 Vespa GTV 300ie Via Montenapoleane
- 2010 Vespa LX 125 4T
- 2010 Vespa LX 150
- 2010 Vespa LX 50 2T
- 2010 Vespa LXV 150
- 2010 Vespa S 125
- 2010 Vespa S 150
- 2010 Vespa S 50
- 2010 Victory Arlen Ness Victory Vision
- 2010 Victory Cory Ness Jackpot
- 2010 Victory Cross Country
- 2010 Victory Cross Roads
- 2010 Victory Hammer
- 2010 Victory Hammer 8 Ball
- 2010 Victory Hammer S
- 2010 Victory Jackpot
- 2010 Victory Kingpin
- 2010 Victory Kingpin 8 Ball
- 2010 Victory Vegas

