2005 Vespa ET4 125 gallery
2005 Vespa ET4 125
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.02 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 16,09 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 57.0 x 48.6 mm (2.2 x 1.9 inches) | Gearbox: | Automatic |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 104.0 kg (229.3 pounds) |
| Seat height: | 780 mm (30.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,280 mm (50.4 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 100/80-10 |
| Rear tyre dimensions: | 120/70-10 |
| Front brakes: | Double disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 9.00 litres (2.38 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
News
-
Vespa Cosa 200 GS: people like it!
2015-03-31 03:48:25
The Vespa scooters have been launched by the Italian Piaggio & Co already more than half a century. During this time, nobody from fans of such vehicles didn't dare to have doubts about the quality of scooters of►
Read more...
-
The Bikers Dream Hero Honda CBZ
2015-03-21 17:06:03
This dream bike came into existence in the year 1999. Hero Honda was manufactured by none other than the Hero MotoCorp. This bike can attain a high speed of 111km per hour. The body has been designed beautifully...
Read more...
-
AJP PR4 Enduro - for those who love riding
2015-03-18 15:28:44
The AJP PR4 Enduro that made in Portugal is a great bike both for the beginners as well as those riders who genuinely just love to ride. This bike features Paioli suspension and a see-thru gas tank that...
Read more...
-
The highly controlled ride on Magni Australia
2015-03-24 01:37:57
The bike By Magni is an excellent sports bike with a 992 cc engine and highly performance oriented design. The Magni Australia is extremely attracting and is available in variety of colours red, black, grey and others. Aggressive...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2005
- 2005 Honda Shadow Spirit 750
- 2005 Honda Shadow VLX
- 2005 Honda Shadow VTX Deluxe
- 2005 Honda ST1300
- 2005 Honda ST1300 ABS
- 2005 Honda VFR800FI Interceptor
- 2005 Honda VFR800FI Interceptor ABS
- 2005 Honda VTR1000F Super Hawk
- 2005 Honda VTX1300C
- 2005 Honda VTX1300R
- 2005 Honda VTX1300S
- 2005 Honda VTX1800
- 2005 Honda XR250 Tornado
- 2005 Honda XR650L
- 2005 Honda XR650R
- 2005 Husaberg FC 450
- 2005 Husaberg FC 550
- 2005 Husaberg FE 450 e
- 2005 Husaberg FE 550 e
- 2005 Husaberg FE 650 e

