2006 UM DTF 150 gallery
2006 UM DTF 150
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.00 ccm (9.09 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 62.0 x 49.5 mm (2.4 x 1.9 inches) | Gearbox: | 5-speed |
| Cooling system: | Compression: | 9.2:1 | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 77.6 kg (171.0 pounds) |
| Seat height: | 787 mm (31.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,168 mm (46.0 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 5.60 litres (1.48 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Blue, Red |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
Modenas Ceria 100 explains the vibrant colors
2015-03-30 03:03:32
Modenas sounds like Modernity, and that's quite true in this case. The Modenas Ceria 100 is a scooter from 2011. IT has a single cylinder, four-stroke engine and an automatic, belt transmission.
The Modenas Ceria 100 has...
Read more...
-
Mission: completed with Mission One
2015-03-30 02:58:57
The Mission One is a very trendy and sleek sports bike. But its main feature isthe electric powertrain. It is one of the most popular bikes of today and has quite the hefty price tag of $5,500 to...
Read more...
-
Minsk 12 - proven over time
2015-03-30 02:54:32
The Minsk 12 is a great bike if you are looking for a vintage, naked bike. This bike was first produced and manufactured in Belarus and many older models are still being sold, but this model is not...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 Hero Honda Glamour
- 2006 Hero Honda Karizma
- 2006 Hero Honda Passion Plus
- 2006 Hero Honda Pleasure
- 2006 Hero Honda Spendor+
- 2006 Hero Honda Super Splendor
- 2006 Highland 450 MX
- 2006 Highland Allroad
- 2006 Highland Desert Storm
- 2006 Highland Dirt Trac
- 2006 Highland Outback
- 2006 Highland Super Motard
- 2006 Honda @125
- 2006 Honda @150
- 2006 Honda 599
- 2006 Honda 919
- 2006 Honda ANF125 Innova
- 2006 Honda Ape 100
- 2006 Honda Ape 50
- 2006 Honda Benly 50 S

