2000 Suzuki GSX 750 F gallery
2000 Suzuki GSX 750 F
TYPE: Sport touring
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 750.00 ccm (45.77 cubic inches) | Power: | 93 |
| Engine type: | In-line four | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 6-speed | |
| Cooling system: | Air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 211.0 kg (465.2 pounds) |
| Seat height: | 790 mm (31.1 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,465 mm (57.7 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front brakes: | Dual disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 20.00 litres (5.28 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Blue, maroon, black |
News
-
Suzuki Bandit 400 is ideal for the urban ride
2015-03-31 02:12:22
If you are a resident of the metropolis, who wants to choose the first motorcycle and feel a real drive, the perfect choice for you will become Suzuki Bandit 400!
Why Bandit? Because this bike has excellent►
Read more...
-
A flying-shaped motard of Quantya Strada
2015-03-30 21:07:26
The Quantya Strada is a supermotard that was made in 2011. It is priced at $10,700 and can go up to $15,000 depending on all the changes and modifications added to the frame.
The Quantya Strada has...
Read more...
-
Qlink Achilles 150 doesn't seem to have any heel of Achilles
2015-03-30 21:01:48
The heel of Achilles? Qlink Achilles 150 doesn't seem to have any. It is absolutely reliable vehicle!
Qlink Achilles 150 is a scooter that was manufactured and sold in 2007. It features a single cylinder, four-stroke engine...
Read more...
-
Qingqi QM 150L-4A, powerful and superlative
2015-03-30 20:53:00
The Qingqi QM 150L-4A is a custom cruiser that was first manufactured and sold in 2008 all over the world. However, it is a rare thing to buy.
The Qingqi QM 150L-4A features a single cylinder, four-stroke...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2000
- 2000 Harley-Davidson FLSTS Heritage Springer
- 2000 Harley-Davidson FLTRI Road Glide
- 2000 Harley-Davidson FXCSTS Softail Screamer
- 2000 Harley-Davidson FXD Dyna Super Glide
- 2000 Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider
- 2000 Harley-Davidson FXDWG Dyna Wide Glide
- 2000 Harley-Davidson FXDX Dyna Super Glide Sport
- 2000 Harley-Davidson FXST Softail Standard
- 2000 Harley-Davidson FXSTB Night Train
- 2000 Harley-Davidson FXSTD Softail Deuce
- 2000 Harley-Davidson FXSTS Springer Softail
- 2000 Harley-Davidson XL 1200 S Sportster Sport
- 2000 Harley-Davidson XL1200C Sportster Custom
- 2000 Harley-Davidson XLH Sportster 883 Custom/XL 53 C Sportster Custom
- 2000 Harley-Davidson XLH Sportster 883 Hugger
- 2000 Harley-Davidson XLH Sportster 883 Standard
- 2000 Hero Honda CBZ
- 2000 Highland 950 V2 Outback/950 V2 Super Motard
- 2000 Honda CA Rebel 125
- 2000 Honda CB250 F/CB250G

