2006 Malaguti Password CK 250 gallery
2006 Malaguti Password CK 250
TYPE: Scooter
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 249.00 ccm (15.19 cubic inches) | Power: | 21,18 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 69.0 x 66.8 mm (2.7 x 2.6 inches) | Gearbox: | |
| Cooling system: | Liquid | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 156.0 kg (343.9 pounds) |
| Seat height: | 785 mm (30.9 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,484 mm (58.4 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-16 |
| Rear tyre dimensions: | 140/60-16 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 10.00 litres (2.64 gallons) |
| Starter: | Electric |
News
-
Turn Obstacles to Zero with Vintage Malaguti 125 YLC
2015-03-24 01:57:29
Malaguti 125 YLC is built as an enduro bike. Manufactured 1987 in Italy, its popularity has spread amongst off-road enthusiasts since it was first out in the market and works same until now.
As per proven reviews,►
Read more...
-
Puma Apollo 125, a rare sport bike to use
2015-03-30 18:19:51
The Puma Apollo 125 is a sport bike that was made in 2010. It is a perfect choice for dirt track racing and can even be ridden throughout city streets.
The Puma Apollo 125 is an Italian...
Read more...
-
A vintage sense of Puch GS 350 F4T
2015-03-30 18:15:45
The Puch GS 350 F4T is a bike that does not really fall into any specific category. It is a great quality bike for any riders new or old.
The Puch GS 350 F4T has a single...
Read more...
-
A wind of freedom with Pro-One Dominator
2015-03-30 18:10:37
The Pro-One Dominator is a bike that was inspired by race tracks all over the world. It was first produced and sold in 2008, and it is a very sleek custom cruiser.
The custom made Pro-One chopper...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2006
- 2006 TGB R50X
- 2006 Titan Bobber
- 2006 Titan Gecko RM Stretch
- 2006 Titan Radical Rigid Chopper
- 2006 Titan Sidewinder Lowrider Hardtail
- 2006 Titan Sidewinder Rubber Mount Chopper
- 2006 Titan Sidewinder Softail
- 2006 Titan Sidewinder Softail Chopper
- 2006 TM racing Black Dream 125
- 2006 TM racing EN 125
- 2006 TM racing EN 250
- 2006 TM racing EN 250 F e.s.
- 2006 TM racing EN 300
- 2006 TM racing EN 450 F e.s.
- 2006 TM racing EN 530 F e.s.
- 2006 TM racing MX 125
- 2006 TM racing MX 250
- 2006 TM racing MX 250 F
- 2006 TM racing MX 450 F
- 2006 TM racing MX 530 F

