2009 BucciMoto BR1-F4 Motard 12-12 gallery
2009 BucciMoto BR1-F4 Motard 12-12
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 150.00 ccm (9.15 cubic inches) | Power: | 11 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | 56.5 x 59.0 mm (2.2 x 2.3 inches) | Gearbox: | 4-speed |
| Cooling system: | Oil & air | Compression: | |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 62.0 kg (136.7 pounds) |
| Seat height: | 770 mm (30.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,150 mm (45.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-12 |
| Rear tyre dimensions: | 110/70-12 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 3.50 litres (0.92 gallons) |
| Color options: | Giallo, Nero, Rosso,Bianco |
News
-
Check Out this BucciMoto BR1E 125
2015-03-18 20:58:56
Those of you who want a bike that would never let you down should try out the BucciMoto BR1E 125. It is a bike that is suitable and comfortable for all persons, and it is nimble in traffic►
Read more...
-
A plain design plus simple colours defining the Motobi 254
2015-03-30 03:56:10
The Motobi 254 is a classic bike from the early to late 1990’s. Featuring a simple design and plain colors, it was considered to be one of the design predecessors of such bike giants as Benelli or Moto...
Read more...
-
A supermotard of Moto Union/OMV 125 Dandy, faster and thriftier
2015-03-30 03:47:58
The Moto Union/OMV 125 Dandy was a bike that was produced in 1999-2001. It is considered a supermotard.
The Moto Union/OMV 125 Dandy has a single cylinder, four-stroke engine with chain transmission. It was very popular among...
Read more...
-
Moto Morini 125 T combining the high techologies with the usability
2015-03-30 03:39:27
The Moto Morini 125 T combines the technology with its great usability. It is a classic bike from the 1980’s.
This bike became very popular with the younger riders at the time and went to the mass...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 CF Moto 250 Freedom Scooter
- 2009 CF Moto V3 Sport
- 2009 CF Moto V5 Sport Cruiser
- 2009 CH Racing CH 501 Basic
- 2009 CH Racing CH 508 Senior
- 2009 CH Racing CH 509 Pro Senior
- 2009 CH Racing CH 510 Basic Big Wheels
- 2009 CH Racing CH 511 Racing Big Wheels
- 2009 CH Racing CH 515 Basic
- 2009 CH Racing WSM 125 eu 2
- 2009 CH Racing WSM 50
- 2009 CH Racing WXE 125 eu 2
- 2009 CH Racing WXE 125 Sparta
- 2009 Chang-Jiang 750 M1
- 2009 Chang-Jiang 750 M1 Super
- 2009 Chang-Jiang 750 M15J-4 Seats
- 2009 Chang-Jiang 750 M1M
- 2009 Chang-Jiang Dong Tian 750 M1-B
- 2009 Clipic Bull 50cc Junior
- 2009 Clipic CJ50 HIT3 Competicio Junior

