2010 UM DSR 150 gallery
2010 UM DSR 150
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 149.50 ccm (9.12 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 5-speed | |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 122.0 kg (269.0 pounds) |
| Seat height: | 890 mm (35.0 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,352 mm (53.2 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 2.75-21 |
| Rear tyre dimensions: | 2.75-21 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 14.00 litres (3.70 gallons) |
| Starter: | Electric & kick |
| Color options: | Black, Blue, Orange, Red |
News
-
UM Arrow 150 - an arrow on the road
2015-03-31 12:22:51
The UM Arrow 150 is a two-wheeled scooter, which features a 1-cylinder 4-stroke engine with a displacement of 149 cc.
The scooter includes a one-piece body, as well as the footrest, what allows you to sit comfortably►
Read more...
-
MBK Flame 125 - an ideal scooter for the city streets
2015-03-30 02:28:03
The MBK Flame 125 was first produced in 2004 and is a very popular scooter for those who love riding on the city streets or smaller highways. The main thing is its comfort and easy-to-handle options.
The...
Read more...
-
Mavizen TTX02 - for those learning to ride
2015-03-30 02:23:35
The Mavizen TTX02 is a bike that was first made and manufactured in 2012. This racing, sport bike is slender and sleek.
It has an electric engine and a twin DC, brushed motor. It is very popular...
Read more...
-
The Matchless G 80 E one of the vintage bikes from the late 80s
2015-03-30 02:19:07
The Matchless G 80 E is one of the vintage bikes from the late 1980’s, with models being produced well into 1988. This bike is in the category of classic motorcycles and is one of the best for...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
-
Harley-Davidson VRSCDX Night Rod Special
-
Harley-Davidson FXDC Dyna Super Glide Custom
-
Harley-Davidson XL883 Sportster 883
Other motorcycles in 2010
- 2010 Moto Guzzi Stelvio 1200cc NTX 4V
- 2010 Moto Guzzi V7 Cafe Classic
- 2010 Moto Guzzi V7 Classic
- 2010 Moto Morini 1200 Sport
- 2010 Moto Morini 9 1/2
- 2010 Moto Morini Corsaro 1200
- 2010 Moto Morini Corsaro 1200 Veloce
- 2010 Moto Morini Corsaro Avio
- 2010 Moto Morini Granpasso H83
- 2010 Moto Morini Scrambler
- 2010 Motobi Zanzani 250 6 Tiranti
- 2010 MotoCzysz C1 990
- 2010 Motom Dolcevita 125
- 2010 Motom TranCity 125
- 2010 Motorhispania Black Line SM 50
- 2010 Motorhispania Duna Dual Plus Trail
- 2010 Motorhispania Duna Hard Road Enduro
- 2010 Motorhispania Duna Sports City Supermotard
- 2010 Motorhispania Furia Max
- 2010 Motorhispania Furia Max 49 SM

