2009 Suzuki Van Van 125 gallery
2009 Suzuki Van Van 125
TYPE: Allround
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7.63 cubic inches) | Power: | |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | 57.0 x 48.8 mm (2.2 x 1.9 inches) | Gearbox: | 6-speed |
| Cooling system: | Air | Compression: | 9.2:1 |
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 118.0 kg (260.1 pounds) |
| Seat height: | 770 mm (30.3 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,385 mm (54.5 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 130/80-M18 |
| Rear tyre dimensions: | 180/80-M14 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 6.50 litres (1.72 gallons) |
| Starter: | Electric |
News
-
Suzuki Bandit 400 is ideal for the urban ride
2015-03-31 02:12:22
If you are a resident of the metropolis, who wants to choose the first motorcycle and feel a real drive, the perfect choice for you will become Suzuki Bandit 400!
Why Bandit? Because this bike has excellent►
Read more...
-
G&G Spartaco 1100 - a custom handbuild cruiser
2015-03-27 22:05:17
The G&G Spartaco 1100 is a great custom cruiser that was produced and sold beginning in 2001. These bikes combine the look and feel of the old school motorcycles.
Veteran collectors and riders love the spirited way...
Read more...
-
A Genuine design of Genuine Scooter Stella
2015-03-27 21:58:43
Made in Taiwan, the Genuine Scooter Stella is one of the most popular scooters in the world. It has a funky look of some of the vintage scooters of previous decades, but was made beginning in the late...
Read more...
-
Generic Ideo 50 generating design ideas
2015-03-27 21:54:06
The Generic Ideo 50 was first produced and manufactured in 2010 and is a great scooter for new and veteran riders alike.
This scooter features a single cylinder, two-stroke engine with 2.50 horsepower at 6,000 RPMs. It...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2009
- 2009 Motorhispania RYZ 49 Urbanbike
- 2009 Motorhispania RYZ Pro Racing 49 Off Road
- 2009 Motorhispania RYZ Pro Racing 49 Supermotard
- 2009 Motorhispania RYZ Pro Racing 49 Urbanbike
- 2009 MV Agusta Brutale 1078RR
- 2009 MV Agusta Brutale 750 America
- 2009 MV Agusta Brutale 750S
- 2009 MV Agusta Brutale 910 Hydrogen
- 2009 MV Agusta Brutale 910 Wally
- 2009 MV Agusta Brutale 910R
- 2009 MV Agusta Brutale 910S
- 2009 MV Agusta Brutale 910Serie Oro
- 2009 MV Agusta Brutale 989R
- 2009 MV Agusta Brutale Gladio
- 2009 MV Agusta F4 1000 R
- 2009 MV Agusta F4 1000 S
- 2009 MV Agusta F4 1000R 1+1
- 2009 MV Agusta F4 1000S 1+1
- 2009 MV Agusta F4 1078 RR312
- 2009 MV Agusta F4 Ago

