2011 Sachs ZX 125 Enduro gallery
2011 Sachs ZX 125 Enduro
TYPE: Enduro
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 11,13 |
| Engine type: | Single cylinder, four-stroke | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 5-speed | |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 122.0 kg (269.0 pounds) |
| Seat height: | 920 mm (36.2 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,405 mm (55.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 2.75-21 |
| Rear tyre dimensions: | 4.00-18 |
| Front brakes: | Single disc. Wave disk |
| Rear brakes: | Single disc. Wave disk |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 10.60 litres (2.80 gallons) |
| Starter: | Electric |
| Color options: | Black, |
News
-
Sachs SR 125: better than just a bike
2015-03-31 00:50:14
Even if you're a balanced and brooked no fuss person who used to ride slowly, this Sachs SR 125 bike will make you change your usual style. At the moment when you take the wheel of this "crazy►
Read more...
-
Huge credits to the Dayun AX100 makers!
2015-03-24 19:03:41
The Dayun AX100 is one of the most popular bikes for sports and dirt track riding on the market.
These bikes are made by Chinese manufacturers DaYun and DaYang and have been on the market since the late...
Read more...
-
An awesome Dandy 125 off-roader
2015-03-24 18:57:50
The Dandy 125 is a bike that is part of the JAWA Company of bikes. These bikes are known for their ability to be a great off road bike.
The Dandy 125 features a single cylinder, four-stroke...
Read more...
-
A custom bike Dam Tech Twin American 13c Delaware being an extraordinary legend
2015-03-24 18:53:23
The Dam Tech Twin American 13c Delaware is one of the most popular motorcycles in the United States. Each and every one of these bikes is handmade only, and the quality of craftsmanship that is put into these...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2011
- 2011 Derbi Rambla 125
- 2011 Derbi Rambla 300i
- 2011 Derbi Senda Baja 125 R
- 2011 Derbi Senda Baja 125 SM
- 2011 Derbi Senda DRD 125 R
- 2011 Derbi Senda DRD 125 SM
- 2011 Derbi Senda DRD Evo 50 SM
- 2011 Derbi Senda DRD Pro 50 R
- 2011 Derbi Senda DRD Pro 50 SM
- 2011 Derbi Senda DRD Racing 50 SM
- 2011 Derbi Senda DRD X-Treme 50 SM
- 2011 Derbi Senda X-Race 50 R
- 2011 Derbi Senda X-Race 50 SM
- 2011 Derbi Senda X-Treme 50 R
- 2011 Derbi Senda X-Treme 50 SM
- 2011 Derbi Sonar 125 4T
- 2011 Derbi Sonar 50 2T
- 2011 Derbi Terra 125
- 2011 Derbi Terra Adventure 125
- 2011 Derringer 50

