2010 Rieju e-Bicy Folding gallery
2010 Rieju e-Bicy Folding
TYPE: Allround
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | Power: | ||
| Engine type: | Electric | Stroke: | |
| Bore x stroke: | Gearbox: | 7-speed | |
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 24.6 kg (54.2 pounds) |
| Seat height: | 850 mm (33.5 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,050 mm (41.3 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 1.75-20 |
| Rear tyre dimensions: | 1.75-20 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Starter: | Electric |
| Color options: | Silver |
News
-
Have a fun with Rieju RR 125 Fun Bike!
2015-03-30 21:37:17
You have never got more joy that with this Fun Bike! It delivers so much speed and power that you will never change this reliable friend.
The Rieju RR 125 Fun Bike is made by the Gas-Gas►
Read more...
-
A Czech-made FGR Midalu 2500 concept
2015-03-27 12:51:50
Rarely but right on target: a Czech FGR Midalu 2500 looks awesome and really jaw-dropping now!
From the Czech made producer, the FGR Midalu 2500 is a prototype/concept model bike. This bike came out for the first...
Read more...
-
Yamaha YBR 125 is still on the top of popularity
2015-03-27 02:37:57
The Yamaha YBR 125 is a great bike for beginners. Buying Yamaha YBR 125, an unexperienced rider gets everything he needs and doesn't put his life in danger (for more power you need some relevant experience accordingly).
...
Read more...
-
Rucker Performance Assassin bears a self-explanatory name
2015-03-27 02:29:23
This brand was created in 2004 with the founding of the company Rucker Performance Ent. (RP for short). Today RP offers an excellent range of impressive vehicles, what consists of four produced motorcycles: Assassin, Gauntlet, Predator, Vandal as...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2010
- 2010 Aprilia SX 50
- 2010 Aprilia SXV 4.5
- 2010 Aprilia SXV 5.5
- 2010 Aprilia Tuono 1000 R
- 2010 Aprilia Tuono 1000 R FACTORY
- 2010 Azel Aries 50
- 2010 Azel Atila 125
- 2010 Azel Blackrose 250
- 2010 Azel Blue Note 125
- 2010 Azel Diamond Back 50
- 2010 Azel GS 250
- 2010 Azel New Soho 125
- 2010 Azel Street Bike 125cc
- 2010 Azel Sweet 125
- 2010 Azel Sweet 50
- 2010 Azel Wolf 200
- 2010 Bajaj Avenger DTS-i
- 2010 Bajaj Discover 135 DTS-i
- 2010 Bajaj Discover DTS-si
- 2010 Bajaj Platina 100

