2007 MZ SM 125 Gangsta gallery
2007 MZ SM 125 Gangsta
TYPE: Super motard
| Engine and transmission | |||
|---|---|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7.57 cubic inches) | Power: | 14,75 |
| Engine type: | Single cylinder | Stroke: | 4 |
| Bore x stroke: | Gearbox: | ||
| Cooling system: | Compression: | ||
| Physical measures and capacities | |
|---|---|
| Dry weight: | 129.5 kg (285.5 pounds) |
| Seat height: | 830 mm (32.7 inches) If adjustable, lowest setting. |
| Wheelbase: | 1,440 mm (56.7 inches) |
| Brakes, suspension, Frame and wheels | |
|---|---|
| Front tyre dimensions: | 110/70-;17 |
| Rear tyre dimensions: | 130/70-17 |
| Front brakes: | Single disc |
| Rear brakes: | Single disc |
| Other specs | |
|---|---|
| Fuel capacity: | 12.50 litres (3.30 gallons) |
| Color options: | Black/orange |
News
-
MZ ETZ 125 - with greetings from 90s
2015-03-30 15:45:40
Old but gold MZ ETZ 125 with greetings from 90s can still be seen on the roads.
The MZ ETZ 125 is a classic bike that was first made in 1992 and more models were produced in the►
Read more...
-
E-Max 100L reveals the electric power
2015-03-26 00:53:01
The E-Max 100L is a great scooter for those young riders or just fans of bikes, in general. Most of these models were made in the middle 2000’s around 2008 to 2010, but some are still being made...
Read more...
-
The electric ECRP 1.4 racebike sells itself!
2015-03-26 00:45:53
If your aim is to look for one of the sportiest and sleekest bikes, look no further than the ECRP 1.4. This electric bike has been produced since the early 2000’s and is still being produced and sold...
Read more...
-
Ecosse Heretic Ag, limited edition
2015-03-26 00:38:38
The Ecosse Heretic Ag is considered a naked bike of Titanium limited edition series.
This bike can be changed and designed in many different ways. It comes in the basic silver color frame, but many fans of...
Read more...
MOST POPULAR MOTORCYCLES
Other motorcycles in 2007
- 2007 GAS GAS EC 250
- 2007 GAS GAS EC 300
- 2007 GAS GAS EC 450 FSR
- 2007 GAS GAS MC 125
- 2007 GAS GAS MC 250
- 2007 GAS GAS Pampera 125
- 2007 GAS GAS SM450 FSR
- 2007 GAS GAS TXT 125 Pro
- 2007 GAS GAS TXT 80 Rookie
- 2007 GAS GAS TXT Boy 50 LC
- 2007 GAS GAS TXT Pro 250
- 2007 GAS GAS TXT Pro 280
- 2007 GAS GAS TXT Pro 300
- 2007 Generic Ideo 50
- 2007 Generic Soho 125
- 2007 Generic Toxic 50
- 2007 Generic Trigger SM 50
- 2007 Generic Trigger X 50
- 2007 Generic XOR 125
- 2007 Generic XOR 50

